Sport w naszym gimnazjum
Jak co roku w naszej szkole działa SKS (Szkolny Klub Sportowy) oddzielnie dla chłopców i dziewczyn. Zajęcia prowadzą nauczyciele WF-u, p. Dorota Drajkowska i p. Jerzy Wąsowski. Zajęcia odbywają się po lekcjach.
Od tego roku dziewczyny mogą zapisać się na siatkówkę, która odbywa się w poniedziałki od godz. 14.00 do 16.00 a chłopcy na zajęcia piłki nożnej w każdą środę od 14.00 do 16.00 pod kierunkiem p. Jerzego Wąsowskiego.
Oprócz tego działa sekcja Ashihara Karate w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.00 i sekcja podnoszenia ciężarów w poniedziałki i środy pod kierunkiem p. Karola Pieńkowskiego. W czwartki lub środy wieczorami odbywają się zajęcia siatkówki z ks. Tomaszem Denickim. Zimą na naszej sali gimnastycznej odbywają się także treningi UMKS
Polonez Mordy – czyli mordzkiej drużyny piłki nożnej, która w tym roku awansowała. Więcej o klubie na stronie www.polonez.mordy.pl
W ciągu roku odbywają się rozgrywki piłki nożnej, siatkówki i koszykówki między klasami. Do szkoły przyjeżdżają inne szkoły między in. z Radzikowa Wielkiego na różnego rodzaju zawody i rozgrywki.

Zdjęcia i opracowanie: Karolina Książczak kl.IIb