Kronika szkolna gimnazjum

                                                    opracowanie: Jolanta Stańczuk

Rok 2003/2004

W 64 rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyło się przy pomniku 8 Dywizji WP  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udzialem władz, kombatantów i uczniów szkół naszego miasta. Natomiast w szkole, p.o. dyrektora szkoły pani Krystyna Kaniewska-Pietrasik otworzyła nowy rok szkolny 2003/2004. W gronie pedagogicznym powitaliśmy nowych nauczycieli: panią Justynę Kondraciuk n-la j. polskiego i ks. Leona Bobrowskiego. Naukę w szkole rozpoczęło 189 uczniów. Szybko wdrożyliśmy się do regularnego życia szkolnego. Od 5 do 15 września trwała kampania wyborcza władz Samorządu Uczniowskiego. !6 września przeprowadzono wybory w których udział wzięło 176 uczniów. a oto skład samorządu:
przewodniczący:            Lidia Smuniewska     kl. IIIb
z-ca przewodniczącego: Urszula Olędzka       kl. IIb
sekretarz:                      Mateusz Szpakowski  kl. IIIa
Utworzyliśmy 3 sekcje: informacyjną, kulturalno-rozrywkową, gospodarczo-finansową
19 września wzieliśmy udział w X jubileuszowym Sprzątaniu Świata. Uporządkowaliśmy nasze miasto i las Pucharkę.

29 września klasy I doczekały się ślubowania i otrzęsin. Pierwszaki pomyślnie zdały egzamin z w różnych konkurencjach: konkurs 100 pytań, kalambury, poprawne czytanie, czarna skrzynka. Na koniec zabawy każdy wypił kubeczek mleka z czosnkiem, miodem i przekąsił cytryną i  wpisał się do Kroniki Szkolnej. zobacz fotki --

Drugi miesiąc nauki rozpoczął się od spotkania z członkiem zarządu woj. mazowieckiego Marszałkiem Bogusławem Kowalskim zorganizowanym w naszej szkole. Udział w nim wzięli dyrektorzy szkół podstawowych z Wojnowa, Przesmyk, Mordów i Radzikowa Wielkiego. Przedstawiciel szkół, otrzymali światełka rowerowe oraz książki Kodeks Rowerzysty.

2 października delegacja naszego gimnazjum (Bartek Puchnia IIb i Małgosia Romanowska IIa z opiekunem) uczestniczyła w podsumowaniu konkursu "Porządkujemy i odnawiamy las" organizowanego przez Tygodnik Siedlecki. Za udział w akcji otrzymaliśmy statuetkę, dyplom i symboliczne upominki.

13 października w przeddzień dnia Edukacji Narodowej, młodzież pod kierunkiem p. Małgorzaty Pasterskiej przygotowały akademię na zakończenie której dziewczęta z kółka teatralnego wykonały taniec. Pracownicy szkoły otrzymali karykatury wykonane przez uzdolnionego ucznia klasy IIa Przemysława Kędzierskiego.

25 października uczniowie klasy IIb pod kierunkiem Elżbiety Zadrożniak zapoznali nas ze świętem Halloween. "Straszne kanapki", "straszna pizza" i inne wymyślne przysmaki a także  dekoracja i przebrania uczniów oraz konkursy były okazją do poznania zwyczaju, który korzeniami sięga krajów europejskich.

31 października uczniowie na miejscowym cmentarzu sprzątali groby nieznanych żołnierzy poległych w czasie II wojnie światowej na naszym terenie

 7 listopada - chór i uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ta sama akademia została zaprezentowana w dniu 11 listopada społeczności lokalnej w MGOK-u  jako jeden z punktów z obchodów tego święta.

 11 listopada uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Pasterskiej przygotowali uroczystą akademię z okazji Obchodów Święta Niepodległości .

19 grudnia - wszyscy, uczniowie i pracownicy gimnazjum uczestniczyliśmy w uroczystej wigilii szkolnej zorganizowanej przez samorząd i chór szkolny. Jasełka, kolędy dzielenie się opłatkiem ,życzenia świąteczne i noworoczne, zamykały kolejny rok pracy i życia. Wszyscy życzyli sobie pomyślności, radości, spełnienia marzeń.

20 stycznia 2004 chór Gimnazjum wziął udział w Gminnych Spotkaniach z Kolędą .Brawo!!! -  nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Ten sukces zawdzięczają prowadzącej chór p. Małgorzaty Pasterskiej.

21 stycznia z życzeniami śpiewem nasz chór odwiedził pensjonariuszy Ośrodka Chorych na Alzheimera w Ptaszkach. Okazją do tej wizyty był Dzień Babci i Dziadka. Spotkania te stają się już tradycją.

24 stycznia choinka szkolna i już tylko tydzień nas dzieli od ferii zimowych, czyli błogiego lenistwa i nic nie robienia. Zapraszamy do obejrzenia fotokroniki z tej imprezy -------->zobacz tutaj

3 marca gościliśmy w swojej szkole policjanta, w klasach II i III informował uczniów o prawnej odpowiedzialności młodych ludzi za picie alkoholu, oraz używanie narkotyków.
Uczniowie zaś interesowali się pracą w policji.

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Skecze, piosenki, kwiaty i życzenia z okazji tego święta są miłym akcentem każdego roku.

 

ciąg dalszy  zobacz -->