Kronika szkolna gimnazjum

Rok 2002/2003

 1 września 2002 roku rozpoczął się nowy rok szkolny - dla nas szczególny. Zakończono budowę nowego skrzydła budynku, w którym mieści się sala gimnastyczna, szatnia, prysznice, dwie pracownie lekcyjne i biblioteka.

4 października w nowej sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie pierwszych klas. Starsi uczniowie przygotowali część artystyczną, pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli uczyć się i świadomie rozwijać własne umiejętności . Ano zobaczymy .......

23 października odbyło się w szkole głosowanie na burmistrza Mordów w ramach projektu MŁODZI GŁOSUJĄ. Większością głosów zwyciężył obecny burmistrz - Andrzej Piotrowski. Ciekawe czy po raz kolejny wyniki młodzieżowego głosowania potwierdzą dorośli w niedzielę   27 października ??

5 listopada 2002 . miało miejsce oficjalne otwarcie nowej części budynku szkoły i sali gimnastycznej . Z tej okazji nasza szkoła gościła wiele znanych i szanowanych osobistości byli wśród nich m in. : J.E Ks. Biskup Ordynariusz Zbigniew Kiernikowski, przedstawiciele władz wojewódzkich, kuratoryjnych, samorządowych, przedstawiciele urzędów , księża, dyrektorzy szkół  oraz rodzice uczniów naszej szkoły i mieszkańcy gminy Mordy .O godzinie 10:00 w kościele parafialnym została odprawiona msza , celebrowana przez księdza biskupa , inauguracja uroczystości . Poświęcono na niej krzyże, które rodzice przenieśli do nowego obiektu . Dwie godziny później , wszyscy zaproszeni goście oraz nauczyciele i przedstawiciele poszczególnych klas wraz z wychowawcami spotkali w budynku szkoły. Zgromadzonych zachwycił nie tylko wygląd obiektu ale również wystawa wytworów pracy Pani Ireny Ostaszyk i Państwa Haliny i Stanisława Jaszczuków twórców ludowych zamieszkujących na terenie naszej gminy. Po symbolicznym przecięciu wstęgi wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się powitanie zebranych przez Dyrektora Gimnazjum Agatę Chomiuk i Burmistrza Miasta i Gminy Mordy Pana Andrzeja Piotrowskiego, następnie młodzież  przedstawiła część artystyczną. Podczas przemówień wszyscy życzyli społeczności szkolnej powodzenia, sukcesów , optymizmu  i bezpiecznego pobytu w nowo wybudowanym  obiekcie .Uczestniczący  mogli wpisać się do pamiątkowej księgi i obejrzeć budynek szkoły.      

 11 listopada - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach  gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W MGOK-u przedstawili przygotowaną z tej okazji część artystyczną.

 17 grudnia - uczennice z naszej szkoły przygotowały część artystyczną na Wigilię dla samotnych, która odbyła się w MGOK-u w Mordach.

 20 grudnia -spotkanie wigilijne dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły cześć artystyczna a później dzielenie się opłatkiem  i składanie życzeń.

 Styczeń 2003r.- chór szkolny zaprezentował się podczas Gminnego Spotkania z Kolędą . W kategorii szkół ponadpodstawowych zajęliśmy pierwsze miejsce przed Zespołem Szkół  Ponadgimnazjalnych z Mordów  i Gimnazjum w Łosicach.

 21 stycznia - wyjazd chóru szkolnego do Ośrodka Dla Chorych Na Chorobę Alzheimera  w Ptaszkach k/Mordów. Dziewczęta z chóru szkolnego odwiedziły chorych właśnie w tym dniu, aby ci samotni i ludzie, o których nikt nie pamięta nie czuli się chociaż tego dnia sami .

 25 stycznia - zabawa choinkowa a w poniedziałek juuuż zimowe ferie!!                       

  13 luty - dyskoteka z okazji dnia św. Walentego.

  21 marca - z wielką pompą przywitaliśmy wiosnę. Zobacz fotki

 28 kwietnia - Na placu za szkołą ryczą koparki i i spychacze. W czerwcu będziemy mieli dwa boiska sportowe i bieżnię.

 13 maja - Uczniowie pod opieką nauczycieli gimnazjum: Pani Anny Daniluk, Pani Agnieszki Genei i Pana Krzysztofa Daniluka zwiedzili gmach Parlamentu RP. W czasie wycieczki gimnazjaliści zapoznali się z historią Sejmu i Senatu RP siedząc wygodnie w fotelach galerii na sali plenarnej Sejmu słuchając ciekawej opowieści przewodnika. Następnie się odbyła wędrówka korytarzami w kuluarach parlamentu, gdzie wszyscy poczuli atmosferę wielkiego świata, mając okazję spotkać polityków z pierwszych stron gazet, dotknąć marmurowe ściany i pozłacane tabliczki na drzwiach gabinetów Marka Borowskiego czy Andrzeja Leppera. Z Sejmu uczniowie, udali się do Muzeum Archeologicznego na wystawę "Pradzieje ziem polskich", zaś w w drodze powrotnej wstąpili do kultowego Mc Donalda - miejsca, w którym wreszcie po wcześniejszych przeżyciach duchowych było coś dla ciała . Zobacz fotki

Rok 2003/2004    zobacz -->