Kronika szkolna gimnazjum

Rok 2001/2002

30 września  - na plac szkolny zajeżdżają pierwsze pojazdy budowlańców- jest nadzieja, że pogłoski o rozbudowie naszego gimnazjum są prawdziwe. Jak dobrze pójdzie doczekamy się pełnowymiarowej sali gimnastycznej z ogromnym zapleczem i dodatkowych trzech pomieszczeń lekcyjnych. Oby.........

24 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez panią Annę Daniluk i uczniów kl. IIa, którzy recytowali wiersze. Pierwszoklasiści głośno powtarzali tekst ślubowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez p. Krzysztofa Daniluka i P. Małgorzatę Pasterską. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.11 listopada  akademia została zaprezentowana na uroczystej sesji z udziałem kombatantów i mieszkańców gminy Mordy. występ młodzieży wywołał wzruszenie u ludzi, którzy pamiętają czasy, kiedy nasza ojczyzna była w niewoli.

Czas wolny od nauki spędzamy organizując dyskoteki szkolne. Młodzież lubi tańczyć a zebrane pieniądze przeznaczamy na potrzeby klasy. W ostatnim czasie dyskoteki w MGOK-u organizowały klasy: IIa i Ia z p. Anną Daniluk i Małgorzatą Pasterską przeznaczając pieniądze na nowe blaty do stolików, klasy: IIb z p. Krzysztofem Danilukiem i IIIb z p. Renatą Dębską oraz Ib wychowawcy p. Ewy Kruszyńskiej.Takie imprezy to dobra okazja do spotkania z rodzicami, którzy angażują się do pomocy w opiece nad młodzieżą.

Grudzień  - mimo kilkustopniowego mrozu na budowie uwija się całkiem spora ekipa. Jeżeli takie tempo zostanie dalej utrzymane to za 2 miesiące budynek będzie stał w surowym stanie. Tymczasem w szkole już po zabawie andrzejkowej - co niektórzy zapominają o nauce bo myślami są przy Świętach Bożego Narodzenia..

21 grudnia  - uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów naszej szkoły i kolęd w wykonaniu chóru. Potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie serdeczne życzenia.

Tuż przed zimowymi feriami bawiliśmy się na Balu Choinkowym. Oprócz tańców i zabaw przy muzyce braliśmy udział w licznych konkursach z nagrodami i podziwialiśmy zdolności wokalne i taneczne naszych pedagogów, którzy wystąpili w zawodach dla nich przygotowanych.

W lutym odbyły się dwie edycje szkolnego konkursu wiedzy ogólnej Omnibus. Największą wiedzą wykazał się (zresztą po raz trzeci!) uczeń klasy IIIb - Paweł Pawluk. Gratulujemy. Natomiast w marcu po Konkursie Pożarniczym wyłoniła się grupa "strażaków" na czele których stanął Łukasz Bryńczak. Odwiedziła szkołę w tym też miesiącu pani psycholog z Poradni Psychologicznej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych tematowi agresji w szkole. Uczniowie klas trzecich mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z psychologiem, który udzielał informacji związanych z wyborem zawodu i szkoły mogącej zrealizować przyszłe marzenia.

21 marca tradycyjnie przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny topiąc Marzannę. Potem spędzaliśmy czas uczestnicząc w grach i zabawach sportowych.

W Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego wzięło udział 10 osób z klas pierwszych. Do etapu gminnego zakwalifikowały się: Monika Kowalczuk i Magda Demianiuk. Laureatem etapu gminnego została decyzją jury Magda Demianiuk i ona też będzie reprezentowała szkołę w Chlewiskach k/Siedlec.

14 - 15 maja to okres wytężonej pracy i wielu emocji. Klasy trzecie pisały egzamin gimnazjalny. Mamy nadzieję na dobre wyniki i trzymamy kciuki!

Nowy budynek gimnazjum (sala gimnastyczna + 2 klasy) błyszczy bielą świeżej elewacji. W środku pozostało już tylko położenie podłóg i wymalowanie pomieszczeń. Jest ogromna szansa, że od nowego roku szkolnego nasze gimnazjum powiększy się znacznie!!

Świętowaliśmy Dni Gimnazjum. Była to okazja do zaprezentowania całorocznego dorobku. Zaproszeni goście oglądali prace plastyczne i wyroby rękodzieła artystycznego. Chór szkolny przygotował składankę "Piosenki naszych rodziców", uczniowie klas pierwszych i trzecich - scenki teatralne. Wystąpiły grupy taneczne przygotowane przez p. Marka Glinkę. Był to czas wspólnej zabawy i radości.

20 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny zawodami sportowymi. Zaproszone drużyny z Radzikowa Wielkiego współzawodniczyły w: przeciąganiu liny, biegach lekkoatletycznych, piłce nożnej chłopców i dziewcząt, piłce ręcznej.

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2001/2002. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za systematyczna prace. Pożegnaliśmy trzecie klasy, które posadziły przed szkołą pamiątkowe drzewo.

Rok 2002/2003    zobacz -->